Perşembe, 20 Haziran 2013 15:46

Neden Bu Web Sitesi Var?

Yazan
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Çocuklarımız hepimiz için çok değerli. Onlara hayata hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocukluğumuzda oyunlar oynadığımız bahçelerin yerini artık elektronik oyuncaklar aldı ve bizler bundan memnun değiliz. Kampagidelimmibaba ile birlikte eksiklik hissetiğimiz kısım için birşey yapmalıydık. Ektiğimiz Tohumların artmasını sağlayacak bir şey.

Çünkü eskiden olduğu gibi toprakla oynamak, fidan ekmek, büyümesini izlemek, bunları yiyerek sağlıklı besini ve nasıl elde edileceğini çocuklarımıza miras bırakmak istiyoruz. İhtiyacı olan her şeyi bir tüketici olarak temin etmek yerine üretebilirmiyiz, dönüştürebilirmiyiz bunu araştırmak istiyoruz. Ararken de öğrenmek istiyoruz.

Büyüdüğünde bunları geç farketmesini istemiyoruz. Aynı düşüncede olan ailelerle bu sefer TOHUMEKELİMMİANNE diyoruz. Bir tohum ekmenin, onu sahiplenmenin kıymetini bilenleri tanımak istiyoruz. Hep beraber imkansız denen işleri yapmak çocuklarımızı birer çiftçi, birer üretici, birer dönüştürücü yapmak istiyoruz. Belki bir tarlada, bazen bir saksıda yada bir atölyede. Hangisi olursa. Annesinden miras bir tohum bırakmak istiyoruz. Büyütebileceği...

Okunma 5622 kez Son değişiklik Perşembe, 21 Kasım 2013 00:53