Print this page
%PM, %14 %511 %2015 %13:%Şub

Ütü Masası Tamiratı

Written by
Rate this item
(2 votes)

Evet oldu sonunda benimde başıma geldi. Bir eskici meraklısı olarak yolda yürürken eskici arabalarında hep görüp şaşırdığım bir şeydi. Atılmış yepyeni durumda ütü masaları. Neden atılmış olabilir, bir ütü masasının neresi arızalanabilirdi.

Masamızın ayakların ucundaki tabitleyici kaynaklı demir parça kırılmıştı. Daha doğrusu kaynak yeri kopmuş idi.

Daha önce de yan tarafındaki eksen sabitleyici plastik parçalardan biri kaybolmuş herhalde. Bu parca kaybolunca eksen kaymış. Oda zamanla kaynağın kırılmasına sebep olmuş.

Size de olmuşmudur. Evde durup duruken yerde bir şey bulursunuz. Ve bunun neye ait olduğu belli değildir. Benim bu tür şeyler için bir kurum vardır. Saçma herşey oraya gider ve bekler. Tabii deliren bir temizlikçi onları atana kadar. Neyse

Önce kaynak işimiz var. Bunu kendiniz yapmanız zor. Çünkü hem kaynak makinanız olacak hemde akım sınırlamalı olacak. Çünkü ütü masasının malzemesi ince ve kaynak makinası yüksek akım verirse ortada demir diye birşey kalmaz. Delikleriniz olur sadece.

Bir oto kaynakçıcı para almadan işimi halletti. Tabii bunun için sanayiye gitmedim. Gittiğim bir zamana denk getirdim.

Kaynakçıda bu işlem için benden para almadı. Getirip monte ettim. Yan tarafında eksen sabitleyici plastik parça içinde uydurma bir parça temin ettim. Yerine mükemmel oturdu.

Evet benim ütü masam çöpe gitmedi.

14,02,2015

Alpay Oğuş

 

 

Read 8643 times Last modified on %PM, %26 %827 %2016 %21:%Eyl
Super User

Latest from Super User

DMC Firewall is a Joomla Security extension!